1o Τουρνουά - Elpida Hotel Resort and Spa Σέρρες

 

Το 1ο circuit θα πραγματοποιηθεί στις 10-12 Ιουλίου στο Elpida Hotel Resort and Spa στις Σέρρες

 106772207 593558001292089 670915204581560590 n

Πληροφορίες

 

ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ (Event Regulations) 2020
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ: SPECIAL EVENT 2020  
ΥΠΟΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (ΦΥΛΟ/ΗΛΙΚΙΕΣ κλπ): ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΟΝΟΜΑΣΙΑ: North Area Circuit  
ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ (Νομός/Περιοχή): Elpida Resort and Spa Hotel, Σέρρες  
ΦΟΡΕΑΣ: NABVC, Elpida Resort and Spa Hotel, Δήμος Σερρών  
ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ          
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ: 10-12/7/2020  
ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΩΝ / ΟΡΓΑΝΟΓΡΑΜΜΑ : Κύριος Φορέας: North Area Circuit Συνδιοργανωτής Φορέας Elpida Resort and Spa Hotel,                                            Δήμος Σερρών
Τοπικός Υπεύθυνος: Κωνσταντινίδης Χρήστος
Υπεύθυνος Αγωνιστικού: Τσαιρέλης Γιάννης
Τεχνικός Υπεύθυνος ΕΟΠΕ:  
Υπεύθυνος Διαιτησίας:  
Πληροφορίες: Έφη Κώστα 6944 603310, Γιάννης Τσαιρέλης 6946 210650
email: nabvcgr@gmail.com
     
web site/FB page: nabvc.gr
ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ & ΕΓΓΡΑΦΕΣ: Φύλο:  ΑΝΔΡΩΝ  -  ΓΥΝΑΙΚΩΝ  Ηλικιακό όριο (εφόσον υπάρχει):ΌΧΙ
Αλλες προδιαγραφές συμμετοχής ή ειδικοί όροι:-
Τρόπος Εγγραφής:  Με mail στο  nabvcgr@gmail.com ή στο                                                              6944 603310
Deadline για εγγραφή:  Τετάρτη 8/7 και ώρα 14:00
Παράβολο Συμμετοχής (εφόσον υπάρχει): 15,00€ ανά αθλητή/30,00€ ανά ομάδα, 20€ ανά                                                      αθλητή στις ομάδες από εξωτερικό (40€ ανά ομάδα) 
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ: ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ & ΩΡΕΣ ΕΛΕΓΧΟΥ ΟΜΑΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ: -
ΚΥΡΙΩΣ ΤΑΜΠΛΩ: ΑΝΔΡΩΝ, Σάββατο 11/7                                                              στις 09:00, Γυναικών στις 10:00         
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ & ΩΡΕΣ ΕΝΑΡΞΗΣ ΑΓΩΝΩΝ:  ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ: -
ΚΥΡΙΩΣ ΤΑΜΠΛΩ: ΑΝΔΡΩΝ, Σάββατο 11/7 στις                                                  09:30, ΓΥΝΑΙΚΩΝ στις 10:30
ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΜΑΔΩΝ: ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΤΟΜΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΟΠΕ                                                    ΣΥΝ 1/2 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ NORTH ΤΟΥ 2019
ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΜΑΔΩΝ ΣΕ ΚΥΡΙΩΣ ΤΑΜΠΛΟ:  ΑΝΔΡΩΝ 12 ΟΜΑΔΕΣ (6 ME ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ, 2 WC,                                                    2 PWC,2 ΑΠO QT), ΓΥΝΑΙΚΩΝ 8 ΟΜΑΔΕΣ (4 ΜΕ                                  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙA,2 WC, 2 ΑΠΌ QT)
ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΜΑΔΩΝ ΣΕ ΠΡΟΚΡΙΜΜΑΤΙΚΑ:  24 ΟΜΑΔΕΣ (20 ME ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 4 QWC)
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ MD MODIFIED POOL SYSTEM ή DOUBLE KNOCK                                                      OUT  - QT SINGLE ELIMINATION
ΕΙΔΙΚΟΙ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΑΓΩΝΩΝ (σετ, πόντοι κλπ) ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΗΣ ΕΟΠΕ
ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΦΙΛΟΞΕΝΙΕΣ ΑΘΛΗΤΩΝ:  OXI, (ειδικές τιμές για τις ομάδες που θα                                                            αποφασίσουν να μείνουν στο συνδιοργανωτή,                                                          Elpida Resort and Spa Hotel)
ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ (TOPS) ΑΠΟ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗ:   ΝΑΙ, Ταμπλό
ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΕ ΑΘΛΗΤΕΣ ΑΠΟ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗ:  OXI  
ΝΕΡΑ ΣΕ ΑΘΛΗΤΕΣ ΑΠΟ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗ:   NAI
ΕΠΑΘΛΑ (σε χρήμα ή είδος):                  ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΕΠΑΘΛΩΝ
  Ανδρων   Γυναικών        
1 400 1 300        
2 150 2 150        
3 50 3 50        
- 50 - 50        
5   5          
-   -          
-   7          
-   -          
ΣΥΝΟΛΟ: € 650   € 550        
 

1) Παρακαλούνται οι αθλητές να προσκομίσουν αποδεικτικό της Καρτας Υγείας καθώς και το έγγραφο Covid                                        (https://gga.gov.gr/images/Deltio_Katagrafis_V3.pdf)                                                                                                                                   2) Ο αριθμός των ομάδων στο ταμπλό ενδέχεται ν αλλαξει ανάλογα με τις συμμετοχές                                                                                    3) Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν με μπάλες GALA                                                                                               


Γυναίκες

  Ομάδα Αθλήτρια 1 Αθλήτρια 2 Συνολο
    ΕΟΠΕ NORTH 1/2 ΕΟΠΕ NORTH 1/2  
1 Αλτίνη Κατερίνα/Καλαμαρίδου Μυρτώ 377,5 90 377,5 90 935
2 Κουμβάκη Άννα/Σαμπάτη Ιφιγένεια 452 0 361,75 0 813,75
3 Κλέπκου Μαρία/Μπάκα Έλενα 341,25 52,5 341,25 52,5 787,5
4 Βλασερού Παναγιώτα/Τριγωνίδου Πωλίνα 360 37,5 225 30 652,5
5 Αργυρίου Ειρήνη/Παπαδοπούλου Χριστίνα 15 82,5 150,5 45 293
6 Ζεργιώτη Μάρθα/Κύρκου Σοφία 25,5 60 25,5 60 171
7 Γιορανίδη Αννα/Μότσιανου Σωτηρία 0 0 24 60 84
8 Ζαφειρίου Βίβιαν/Πιτσιγκώνη Ελπίδα 0 0 24 60 84
9 Κώστογλου Αθανασία/Ταχτσή Ελένη 0 30 0 30 60
10 Κουτσολουκα Αθανασια/Μιχαηλιδου Αννα 0 37,5 0 0 37,5
11 Βογιατζόγλου Ιωάννα/Λεονταρίδου Ελένη 0 0 12 0 12
12 Βογιατζόγλου Κατερίνα/Τριανταφύλλου Ξανθή 0 0 0 0 0
13 Μπρούκς Αγάπη/Σακκά Κατερίνα 0 0 0 0 0
14 Ζιώγου Βασιλική/Μητσοπούλου Λαμπρινή 0 0 0 0 0
15 Κωστάκη Ιφιγένεια/Λιούνη Δέσποινα 0 0 0 0 0

Άνδρες

  Ομάδα Αθλητής 1 Αθλητής 2 Σύνολο
    ΕΟΠΕ NORTH 1/2 ΕΟΠΕ NORTH 1/2  
1 Μπανιώτης Ραφαήλ/Τερζόγλου Γιώργος 678,25 112,5 678,25 112,5 1581,5
2 Νιώπας Δημήτρης/Παπαδημητρίου Θοδωρής 676,5 60 581,5 60 1378
3 Ιωαννίδης Παναγιώτης/Μπατζιλής Κώστας 546,25 37,5 260,5 187,5 1031,75
4 Μανίκας Γιώργος/Παπανδρόπουλος Χρήστος 252 75 237 75 639
5 Δεναξάς Γιώργος /Μεσσαλας Αλεξης 123 0 385,5 82,5 591
6 Μανωλάκης Βασίλης/Τσολάκος Θεόφιλος 118 157,5 37,5 120 433
7 Δάνας Λάμπρος/Θεοδωρίδης Δημήτρης 82 120 82 120 404
8 Αλεξανδρίδης Δημήτρης/Αλεξανδρίδης Χάρης 107,5 172,5 22,5 60 362,5
9 Καπετανίδης Κώστας/Κουρτίδης Αλεξανδρος 0 0 171,75 90 261,75
10 Καλαγασίδης Νίκος/Σαρικείσογλου Μιχάλης 0 0 90 37,5 127,5
11 Δαλακούρας Ανέστης/Δαλακούρας Κώστας 0 60 0 60 120
12 Ακριτίδης Γιώργος/Αυγητίδης Κώστας 0 0 60 60 120
13 Μπάρμπας Χρήστος/Καρατζίβας Φίλιππος  0 0 0 0 0

Αποτελέσματα Γυναικών

Νο Αγώνα   Ομάδα Α   Ομάδα Β           Αποτελέσματα        
      Αγώνες ομίλων                                  
1 Α΄ Ομιλος Αλτίνη Κατερίνα/Καλαμαρίδου Μυρτώ vs Α4 2 - 0 ( 21 - 0 , 21 - 0 ,   -   )
2 Α΄ Ομιλος Κώστογλου Αθανασία/Ταχτσή Ελένη vs Κουτσολουκα Αθανασια/Μιχαηλιδου Αννα 0 - 2 ( 10 - 21 , 14 - 21 ,   -   )
3 Β΄ Ομιλος Κλέπκου Μαρία/Μπάκα Έλενα vs B4 2 - 0 ( 21 - 0 , 21 - 0 ,   -   )
4 Β΄ Ομιλος Γιορανίδη Αννα/Μότσιανου Σωτηρία vs Βογιατζόγλου Ιωάννα/Λεονταρίδου Ελένη 2 - 0 ( 22 - 20 , 21 - 19 ,   -   )
5 Γ΄ Ομιλος Βλασερού Παναγιώτα/Τριγωνίδου Πωλίνα vs Βογιατζόγλου Κατερίνα/Τριανταφύλλου Ξανθή 2 - 1 ( 21 - 15 , 21 - 23 , 15 - 9 )
6 Γ΄ Ομιλος Ζαφειρίου Βίβιαν/Πιτσιγκώνη Ελπίδα vs Μπρούκς Αγάπη/Σακκά Κατερίνα 2 - 1 ( 20 - 22 , 21 - 17 , 15 - 13 )
7 Δ΄ Ομιλος Αργυρίου Ειρήνη/Παπαδοπούλου Χριστίνα vs Κωστάκη Ιφιγένεια/Λιούνη Δέσποινα 2 - 0 ( 21 - 14 , 21 - 16 ,   -   )
8 Δ΄ Ομιλος Ζεργιώτη Μάρθα/Κύρκου Σοφία vs Ζιώγου Βασιλική/Μητσοπούλου Λαμπρινή 0 - 2 ( 18 - 21 , 20 - 22 ,   -   )
Ταμπλό νικητών (ο νικητής κατακτά την 1η θέση στον όμιλο και ο ηττημένος τη 2η)                                
9 Α΄ Ομιλος Αλτίνη Κατερίνα/Καλαμαρίδου Μυρτώ vs Κουτσολουκα Αθανασια/Μιχαηλιδου Αννα 2 - 0 ( 21 - 17 , 21 - 16 ,   -   )
11 Β΄ Ομιλος Κλέπκου Μαρία/Μπάκα Έλενα vs Γιορανίδη Αννα/Μότσιανου Σωτηρία 2 - 0 ( 21 - 6 , 21 - 10 ,   -   )
13 Γ΄ Ομιλος Βλασερού Παναγιώτα/Τριγωνίδου Πωλίνα vs Ζαφειρίου Βίβιαν/Πιτσιγκώνη Ελπίδα 2 - 0 ( 21 - 18 , 21 - 10 ,   -   )
15 Δ΄ Ομιλος Αργυρίου Ειρήνη/Παπαδοπούλου Χριστίνα vs Ζιώγου Βασιλική/Μητσοπούλου Λαμπρινή 2 - 0 ( 21 - 9 , 21 - 6 ,   -   )
Ταμπλό ηττημένων (ο νικητής κατακτά την 3η θέση στον όμιλο και ο ηττημένος τη 13η στο τουρνουά)                                
10 Α΄ Ομιλος Κώστογλου Αθανασία/Ταχτσή Ελένη vs Α4 2 - 0 ( 21 - 0 , 21 - 0 ,   -   )
12 Β΄ Ομιλος Βογιατζόγλου Ιωάννα/Λεονταρίδου Ελένη vs B4 2 - 0 ( 21 - 0 , 21 - 0 ,   -   )
14 Γ΄ Ομιλος Μπρούκς Αγάπη/Σακκά Κατερίνα vs Βογιατζόγλου Κατερίνα/Τριανταφύλλου Ξανθή 2 - 0 ( 21 - 13 , 24 - 22 ,   -   )
16 Δ΄ Ομιλος Ζεργιώτη Μάρθα/Κύρκου Σοφία vs Κωστάκη Ιφιγένεια/Λιούνη Δέσποινα 0 - 2 ( 11 - 21 , 16 - 21 ,   -   )
Προκριματική φάση (12 ομάδες): Οι νικητές προκρίνονται στα προημιτελικά (8αδα) και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 9η θέση)                                
17 9 Κουτσολουκα Αθανασια/Μιχαηλιδου Αννα vs Βογιατζόγλου Ιωάννα/Λεονταρίδου Ελένη 2 - 0 ( 21 - 13 , 21 - 12 ,   -   )
18 9 Γιορανίδη Αννα/Μότσιανου Σωτηρία vs Κώστογλου Αθανασία/Ταχτσή Ελένη 2 - 0 ( 21 - 11 , 21 - 18 ,   -   )
19 9 Ζαφειρίου Βίβιαν/Πιτσιγκώνη Ελπίδα vs Κωστάκη Ιφιγένεια/Λιούνη Δέσποινα 2 - 0 ( 21 - 17 , 21 - 11 ,   -   )
20 9 Ζιώγου Βασιλική/Μητσοπούλου Λαμπρινή vs Μπρούκς Αγάπη/Σακκά Κατερίνα 0 - 2 ( 1 - 21 , 0 - 21 ,   -   )
Προημιτελική φάση (8 ομάδες): Οι νικητές προκρίνονται στους ημιτελικούς (4αδα) και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση)                                
21 5 Αλτίνη Κατερίνα/Καλαμαρίδου Μυρτώ vs Ζαφειρίου Βίβιαν/Πιτσιγκώνη Ελπίδα 1 - 2 ( 21 - 14 , 19 - 21 , 22 - 24 )
22 5 Αργυρίου Ειρήνη/Παπαδοπούλου Χριστίνα vs Γιορανίδη Αννα/Μότσιανου Σωτηρία 2 - 0 ( 21 - 18 , 21 - 14 ,   -   )
23 5 Βλασερού Παναγιώτα/Τριγωνίδου Πωλίνα vs Κουτσολουκα Αθανασια/Μιχαηλιδου Αννα 2 - 0 ( 21 - 18 , 21 - 10 ,   -   )
24 5 Κλέπκου Μαρία/Μπάκα Έλενα vs Μπρούκς Αγάπη/Σακκά Κατερίνα 2 - 0 ( 21 - 8 , 22 - 20 ,   -   )
    Ημιτελικοί                                
25 Α΄Ημιτελικός Ζαφειρίου Βίβιαν/Πιτσιγκώνη Ελπίδα vs Αργυρίου Ειρήνη/Παπαδοπούλου Χριστίνα 0 - 2 ( 12 - 21 , 19 - 21 ,   -   )
26 Β΄Ημιτελικός Κλέπκου Μαρία/Μπάκα Έλενα vs Βλασερού Παναγιώτα/Τριγωνίδου Πωλίνα 2 - 1 ( 21 - 18 , 18 - 21 , 15 - 10 )
    Μικρός Τελικός (3η - 4η θέση)                                
    Τελικός (1η - 2η θέση)                                
28 1,2 Αργυρίου Ειρήνη/Παπαδοπούλου Χριστίνα vs Κλέπκου Μαρία/Μπάκα Έλενα  0 -  2 (  15 -  21 ,  7 -  21 ,   -   )

Αποτελέσματα Ανδρών

Match No Phase Court Team A   Team B Result
1 GROUP A   Μπανιώτης Ραφαήλ/Τερζόγλου Γιώργος vs Καπετανίδης Κώστας/Κουρτίδης Αλεξανδρος 2 - 1 ( 18 - 21 , 21 - 12 , 15 - 9 )
2 GROUP B   Νιώπας Δημήτρης/Παπαδημητρίου Θοδωρής vs Καλαγασίδης Νίκος/Σαρικείσογλου Μιχάλης 2 - 0 ( 21 - 8 , 21 - 10 ,   -   )
3 GROUP C   Ιωαννίδης Παναγιώτης/Μπατζιλής Κώστας vs Ακριτίδης Γιώργος/Αυγητίδης Κώστας 2 - 0 ( 21 - 11 , 21 - 13 ,   -   )
4 GROUP D   Μανίκας Γιώργος/Παπανδρόπουλος Χρήστος vs Καρατζίβας Φίλιππος/Ρετζέπης Μιχάλης 2 - 0 ( 21 - 13 , 21 - 9 ,   -   )
5 GROUP A   Βογιατζόγλου Παναγιώτης/Μανωλάκης Βασίλης vs Καπετανίδης Κώστας/Κουρτίδης Αλεξανδρος 2 - 0 ( 21 - 9 , 21 - 19 ,   -   )
6 GROUP B   Αλεξανδρίδης Δημήτρης/Αλεξανδρίδης Χάρης vs Καλαγασίδης Νίκος/Σαρικείσογλου Μιχάλης 0 - 2 ( 23 - 25 , 17 - 21 ,   -   )
7 GROUP C   Δάνας Λάμπρος/Θεοδωρίδης Δημήτρης vs Ακριτίδης Γιώργος/Αυγητίδης Κώστας 2 - 0 ( 21 - 13 , 21 - 8 ,   -   )
8 GROUP D   Δεναξάς Γιώργος/Μεσσαλας Αλεξης vs Καρατζίβας Φίλιππος/Ρετζέπης Μιχάλης 2 - 0 ( 21 - 11 , 21 - 12 ,   -   )
9 GROUP A   Μπανιώτης Ραφαήλ/Τερζόγλου Γιώργος vs Βογιατζόγλου Παναγιώτης/Μανωλάκης Βασίλης 2 - 0 ( 21 - 11 , 21 - 16 ,   -   )
10 GROUP B   Νιώπας Δημήτρης/Παπαδημητρίου Θοδωρής vs Αλεξανδρίδης Δημήτρης/Αλεξανδρίδης Χάρης 2  - 0 ( 21 - 18 , 21 - 11 ,   -   )
11 GROUP C   Ιωαννίδης Παναγιώτης/Μπατζιλής Κώστας vs Δάνας Λάμπρος/Θεοδωρίδης Δημήτρης 1 - 2 ( 18 - 21 , 21 - 16 , 10 - 15 )
12 GROUP D   Μανίκας Γιώργος/Παπανδρόπουλος Χρήστος vs Δεναξάς Γιώργος/Μεσσαλας Αλεξης 1 - 2 ( 21 - 12 , 20 - 22 , 12 - 15 )
13 Quarter Final   Νιώπας Δημήτρης/Παπαδημητρίου Θοδωρής vs Μανίκας Γιώργος./Παπανδρόπουλος Χρήστος. 2 - 0 ( 21 - 13 , 21 - 11 ,   -   )
14 Quarter Final   Ιωαννίδης Παναγιώτης/Μπατζιλής Κώστας vs Δεναξάς Γιώργος/Μεσσαλας Αλεξης 0 - 2 ( 0 - 21 , 0 - 21 ,   -   )
15 Quarter Final   Βογιατζόγλου Παναγιώτης/Μανωλάκης Βασίλης vs Δάνας Λάμπρος/Θεοδωρίδης Δημήτρης 1 - 2 ( 21 - 19 , 21 - 23 , 11 - 15 )
16 Quarter Final   Καλαγασίδης Νίκος/Σαρικείσογλου Μιχάλης vs Μπανιώτης Ραφαήλ/Τερζόγλου Γιώργος 0 - 2 ( 10 - 21 , 16 - 21 ,   -   )
17 Semi Final   Νιώπας Δημήτρης/Παπαδημητρίου Θοδωρής vs Δεναξάς Γιώργος/Μεσσαλας Αλεξης 2 - 0 ( 21 - 10 , 21 - 12 ,   -   )
18 Semi Final   Δάνας Λάμπρος/Θεοδωρίδης Δημήτρης vs Μπανιώτης Ραφαήλ/Τερζόγλου Γιώργος  0 -  2 (  8 -  21 ,  9 -  21 ,   -   )
19 FINAL   Νιώπας Δημήτρης/Παπαδημητρίου Θοδωρής vs Μπανιώτης Ραφαήλ/Τερζόγλου Γιώργος  2 -  1 (  18 -  21 ,  21 -  19 ,  15 -  10 )

 

107985879 406678590284209 7985424440526653010 n